Akademie věd ČR - Akademie věd ČR

Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


SSČ AV ČR, v.v.i.
Národní 1009/3
110 00 Praha 1
Tel.: +420 221 403 111

 

IČ: 60457856

DIČ: CZ60457856

 

ID datové schránky:

6vtfr9w

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Důležité odkazy

gs_logo_w256.jpg23_6_11_Letni_skola_pamatnik_Vitkov_foto_skys_x26x_resize.jpgTýden mozkuMazanek_logo.pnglvicek.png

Konferenční centrum - zámek Liblice

Otevřená věda II

Euraxess

Nakladatelství Academia

Vila Lanna

Středisko společných činností AV ČR

je veřejná výzkumná instituce zapsaná v Rejstříku veřejných výzkumných institucí vedeném MŠMT ČR. Je samostatným právním subjektem neziskového charakteru, jehož cílem je zajišťování infrastruktury výzkumu a vývoje a poskytování podpůrných činností zejména Akademii věd ČR a jejím pracovištím. Více informací  

Nabídka služeb pracovištím AV ČR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Výstava Ozvěny EXPO je otevřena i v červenci

Až do 29. července je v prostorách Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze otevřena výstava Ozvěny EXPO. Výstava odkazuje na světovou výstavu EXPO 2015 v Miláně, kde se poprvé v historii představily se svými expozicemi i čtyři ústavy Akademie věd ČR. Jejich vybrané exponáty doplněné o interaktivní prvky teď mají možnost spatřit a vyzkoušet na vlastní kůži i návštěvníci výstavy Ozvěny EXPO.

15.7.2016

Více zde

Akademická prémie 2016

Nejvýznamnější vědecký grant v ČR, prestižní Akademickou prémii, udělil předseda AV ČR prof. Jiří Drahoš českým vědcům prof. Ladislavu Kvaszovi z Filosofického ústavu AV ČR a dr. Pavlu Jelínkovi z Fyzikálního ústavu AV ČR. „Doposud byly všechny Akademické prémie směrovány na vědce z oblasti přírodních nebo matematicko-fyzikálních věd, dnes poprvé poputuje prémie do oblasti věd humanitních,“ uvedl na slavnostním ceremoniálu prof. Drahoš.

28.6.2016

Více zde

Vědecko-výzkumné centrum BIOCEV zahájilo plný provoz

Za přítomnosti mnoha významných tuzemských i zahraničních hostů ze světa vědy a veřejné sféry byl v červnu oficiálně zahájen plný provoz centra BIOCEV. Pracovat v něm bude až 600 vědců a studentů. „Posíláme BIOCEV do evropského výzkumného prostoru a domnívám se, že má všechny předpoklady stát se v tomto směru významným hráčem,“ uvedl ve svém projevu předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš.

28.6.2016

Více zde

Výstava: Slovanský klášter Karla IV. Zbožnost, umění, vzdělanost

Výstava „Slovanský klášter Karla IV. Zbožnost, umění, vzdělanost“ v prostorách Emauzského kláštera představí tuto výjimečnou fundaci Karla IV. jako důležité duchovní centrum Nového města pražského a zároveň evropské centrum slovanské hlaholské kultury 14. století.

21.6.2016

Více zde

Czech Event Award 2016

KC Liblice získalo prestižní umístění: II.místo v celonárodní soutěži Czech Event Award 2016 v nadstandardních službách – Dodavatel roku (Lokace). KCL obstálo v silné konkurenci. Vždyť ve své soutěžní kategorii I.místo obsadila Kreativní zóna DEPO2015, Evropské hl. město kultury – Plzeň a III.místo pak Veletrhy Brno, Multifunkční prostor BVV.

13.6.2016

Více zde

Noc filosofie

V noci z 16. na 17. června, od 19 do 3 hodin ráno, proběhne první Noc filozofie v Praze. Na tuto akci se do Prahy sjede 55 filozofů z Francie, Maďarska, České republiky, Polska a Slovenska. Široké veřejnosti bude nabídnuta série přednášek, debat, agor, literárních pásem, uměleckých představení, filmových projekcí, koncertů a výstav, to vše na téma „Obrazy, věda a politika“.

10.6.2016

Více zde